top of page

Blankenese'de iki kişi öğretmeni silahla tehdit etti ve olay yerinden kaçtı. Operasyon devam ediyor.

Hamburg-Blankenese bölgesinde bulunan Frahmstraße'deki okulda "bir tehdit durumu" olduğu bildirilen büyük bir güvenlik operasyonu devam ediyor.

Öğrenci olduklarından şüphelenilen iki kişi öğretmeni silahla tehdit etti ve olay yerinden kaçtı.


Şehir ilkokulu çevresindeki güvenlik çemberi içerisinde endişeli birçok veli toplandı. Polis, okulu tahliye etmeye başladı. Verilere göre, binin üzerinde öğrencinin okul binasında bulunduğu belirtiliyor. Ancak tüm öğrencilerin okulu terk edip etmediği henüz net değil.


Sosyal medyadan bulunan resimlerde öğrenciler sınıfta bu şekilde barikat kurulduğu görüldü.
Sosyal medyadan bulunan resimlerde öğrenciler sınıfta bu şekilde barikat kurulduğu görüldü.

Polis, öğrencileri Osdorfer Landstraße 365 adresindeki Reichspräsident-Ebert-Kaserne'e taşıyacak. Aynı zamanda velilerin de bu bölgeye gelmelerine izin verileceği bildirildi.


Blankenese okul bahçesindeki polis memurları görülüyor.
Blankenese okul bahçesindeki polis memurları görülüyor.

Operasyon için polis merkezinde bir yönetim ekibi oluşturuldu. Polis, sürücülerden okulun çevresine yaklaşılmamasını istedi. Ayrıca Sülldorf ve Klein Flottbek arasındaki S-Bahn tren seferleri, büyük güvenlik operasyonu nedeniyle geçici olarak durduruldu.DPA haber ajansı daha sonra iki şüphelinin odadan ayrıldığını ve kaçtığını, ancak şu anki yerlerinin bilinmediğini bildirdi.

Okulu çevreleyen sokaklar polis helikopterlerinin uçtuğu bir bölge haline getirilirken, polis ekipleri şüphelileri aramaya devam ediyor.


Blankenese, Elbe Nehri kıyısında yer alır ve Hamburg'un en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilir. Blankenese ilkokulu yaklaşık 1.150 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Tekin Gezgin

Hamburg Gezgini Haber

Comments


bottom of page