top of page

Zombi Salgını ve Murat İnce Depremzedeler için sahne aldı

Hamburg, 16.12.2023


Hamburg'da Türkische Gemeinde Hamburg (TGH) salonunda depremzedeler yararına gerçekleşen tiyatro gösterisi ve konser, katılımcıları heyecanlandırdı ve duygusal anlara tanıklık etti.


Kiel'den gelen Türkische Gemeinde in S-H Tiyatro Grubu "Zombi Salgını" isimli oyunu sahneledi
Kiel'den gelen Türkische Gemeinde in S-H Tiyatro Grubu "Zombi Salgını" isimli oyunu sahneledi

Etkinlik, "Zombi Salgını" adlı tiyatro gösterisi ile başladı. Kiel'den gelen amatör oyuncuların sahnelediği komedi tiyatrosu, Covid Salgını dönemine göndermeler yaparak izleyicilerden büyük beğeni aldı. Ardından sahneye geçen Murat İnce (Nalbant) ve grubu, enerji dolu bir konserle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.


Murat İnce ve ekibi gönüllü olarak sahne aldı.
Murat İnce ve ekibi gönüllü olarak sahne aldı.


Açılış konuşmasını Engin Birsen Çelik yaptı ve etkinliğin amacını, depremzedelere yönelik yardım ve bölgede travma merkezi oluşturma planını anlattı. Hamburg Türk Kadınları Derneği ve Türkische Gemeinde in S-H Tiyatro Grubu'nun destekleriyle gerçekleşen etkinlik, salonun tamamını doldurdu ve biletler önceden tükendi.


Organizasyonu Engin Birsen Çelik yönetti.
Organizasyonu Engin Birsen Çelik yönetti.

Geceden elde edilen gelirin tamamı, Hatay/Arsuz'da bulunan depremzedelere bağışlandı. Toplamda 2 bin eurodan fazla gelir elde edilirken, sahne alan sanatçılar ücret almadı ve projeye destek verdi.


Hatay Arsuz'da yapılan yardımları organize eden yetkililerle canlı telefon bağlantısı yapılarak, elde edilen gelirin duyurulmasıyla duygusal anlar yaşandı. Bu etkinlik, sadece müzik ve tiyatro ile değil, dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla da anlam kazandı.


Bu etkinliğin, depremzedelere umut olmak adına atılan önemli bir adım olduğu belirtilirken, etkinliğe katılan ve destek olan herkese teşekkürlerini ileten Engin Birsen Celik, depremi unutmadıklarını, bölgeye yardımın devam edeceğini ve daha fazla insana ulaşma arzusunda olduklarını dile getirdi.


Tekin Gezgin

Hamburg Gezgini Haber
Hamburg'da olup bitenden haberdar olmak için;


Commentaires


bottom of page