top of page

Doktorlar Buluşması Gerçekleşti

Haber ve Fotoğraflar: Ali Akdemir SPD Milletvekili Ali Şimşek Türk Kökenli Doktorların Sorunlarını Dinledi!

Hamburg Eyalet Parlementosu SPD Milletvekili Ali Şimşek, Hamburg’un Bergedorf Semtindeki Serrahnstr 1 numarada bulunan „Vatandaş Bürosu”nda Türkiye’den ve Almanya’dan bir grup Türk kökenli doktorlarla bir araya gelerek onların karşılastığı sorunları dinledi. Şimşek buluşmada yaşanan sorunların çözümüne ilişkin, Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerekli girişimlerde bulunacağını ve olayın takipçisi olacağını belirtti.Sosyal Medya mecrasında “Hamburg Gezgini” olarak tanınan Tekin Gezgin’in girişim ve çabasıyla milletvekili Ali Şimşek’in ofisinde gerçekleşen görüşmeye, Hannover, Lübeck ve Hamburg’dan doktorların yanı sıra, Hamburg Cumhuriyet Halk Partisi birlik başkan yardımcısı, Erdoğan Bayram da katıldı.


Konuyla ilgili olarak Tekin Gezgin, “Hamburg'da yaşayan insanlarımızın sosyal bağlarını güçlendirmek ve daha mutlu vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla sosyal aktiviteler düzenliyorum. Birkaç doktor arkadaşımın önerisiyle duyuru ve organizasyon konusunda bu buluşmaya öncülük ettim. Milletvekilimiz Sayın Ali Şimşek'in değerli destekleriyle ikinci buluşmayı gerçekleştirdik. Bu buluşmanın hem mesleki hem de sosyal açıdan fayda sağladığını görmek beni mutlu ediyor” dedi.ÇİFTE STANDART UYGULAMASI RAHATSIZLIK VERİYOR!


Toplantıda söz alan Türkiye’den gelen doktorlar denklik ile ilgili yaşadıkları sorunları dile getirerek, bekleme süresinin uzun olmasından şikayetçi oldular. Hamburg’da denklik işlemleri için 8 senedir beklediğini ifade eden fizik tedavi uzman doktoru Fuat Yıldız, “ bu yaşanan olumsuzluk psikolojimizi bozuyor. Daha ne kadar bekleyeceğim” dedi. Hatay’dan yaşanan asrın depremi mağduru bir başka doktor ise, “Türkiye’de Profesör unvanına sahip doktor olmama rağmen, malesef burada pratisyen doktor olarak çalışıyorum. Bu benim için yaşadığım ikinci bir deprem niteliginde bir gelişme” şeklinde konuştu. Avrupa birliğine üye ülkelerden gelen doktorların çok rahat seri bir sekilde işlemlerinin görüldüğüne dikkat çeken doktorlar bu konuda milletvekili Ali Şimsek’e kendileriyle görüşme imkanı için teşekkür ederek, konunun gerekli yerlere iletilmesini talep ettiler.ALİ ŞİMŞEK “SORUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Almanya’dan tıp eğitimi alıp mezun olan doktorlar ve Türkiye’den gelen doktorları halk ofisinde kabul eden Ali Şimşek, “sizlerin sorununuzu dinledim. Bu konuda elimden gelen çabayı göstereceğimden emin olabilirsiniz. Sorunları sağlık bakanına ve gerekli mercilere ileteceğim. Konunun ısrarla takipçisi olacağım. Bakanlık bünyesinde yapacağım girişimlerle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Gerekirse sizleri yetkililerle bir araya getirip, sorunların çözümüne yardımcı olmak için çaba göstereceğim” dedi


Ali Akdemir'in Haberi

댓글


bottom of page