top of page

Gezi Destanı Adlı Tiyatro Gösterisi İzleyiciyle Buluştu

Hamburg Mut Thetar'de seyircilerle buluşan "Gezi Destanı" adlı tiyatro, toplumsal olaylardan ilham alarak sahnelendi.

"Gezi Destanı" tiyatrosu oyuncuları
"Gezi Destanı" tiyatrosu oyuncuları

Kemal Kocatürk'ün yazıp yönettiği oyun, Gezi Parkı protestolarının başlangıcından itibaren olayların derinliklerine inerek, modern bir tiyatral yaklaşımla sahnelendi. Levent Üzümcü ve Kemal Kocatürk gibi tanınmış tiyatrocuların yanı sıra Emel Turan, Emir Akköse, Duygu Yapkuöz, Kamuran Yekta Vesek, Muhammet Köle, Özgecan Cıncık, Kemal Uğuz Taş, Deniz Selcan, Halil Ekinci, Selda Gürkan, Mithat Can Öner, Sibel Canan, Ferhat Akman ve Gülşen Mantaş gibi birçok yetenekli oyuncu kadrosu oyunda yer aldı.

Oyunculara sahne öncesi Hamburg gezdirildi
Oyunculara sahne öncesi Hamburg gezdirildi
Oyunculara sahne öncesinde Hamburg gezdirildi

Oyuncular, akşam gerçekleşen tiyatro gösterisi öncesinde Hamburg'da gezdirildi. Türkiye'den ve Berlin'den katılan oyuncular, sahne performansı öncesinde şehri tanıma firsatı buldular.

Yazan ve Yöneten Kemal Kocatürk
Yazan ve Yöneten Kemal Kocatürk

Bu etkileyici performans, izleyicilere Gezi Parkı olaylarının duygusal ve sosyal boyutlarına derinden dokunarak, belgesel tadında bir deneyim yaşattı. Oyunda seyircilerin gözyaşlarına hakim olamadığı atmosferlere şahit olundu.

Gösterinin ardından izleyiciler, oyuncularla sohbet etme fırsatı yakaladılar. Bu etkileşim, tiyatro deneyimini daha da özel kıldı ve izleyiciler ile oyuncular arasında anlamlı bir bağ oluşturdu.


Gezi Destanı adlı tiyatro gösterisi, Türkiye'den gelen oyuncuların yanı sıra Berlin'den de katılım sağlayan bir grupla sahnelendi. Oyun, belgesel niteliğindeki anlatımı ve duygusal derinliğiyle izleyicilerden takdir topladı.


Bu tiyatro deneyimi, sanatın toplumsal olaylara duyarlı bir şekilde nasıl dokunduğunu gösterirken, izleyicileri on yıl öncesine bir yolculuğa çıkardı.

1 Comment


Gerçekten fevkalade farkındalık oluşturan bir performans oldu. Dürüst olmak gerekirse bu kadarını beklemiyordum. Hatta bi ara kendimi tutamadım ve reisin videolarından birinde makarna yorumunda bulundum. Bunu yaptığım için çok utandım. Bu yüzden seyirciden ve tüm ekipten özür dilerim. Bu destanı bizlere yeniden hatırlatan tüm ekibe ve katkısı olan herkese çok teşekkür ederim.

Like
bottom of page