top of page

Hamburg'da, Komşuluklar Festivali: Sanat, Tiyatro ve Eğlence Dolu 10 Günlük Bir Deneyim

Hamburg'un üç devlet tiyatrosundan birisi olan Thalia Theater tarafından düzenlenen ve Almanya'da birlikte yaşamı farklı perspektiflerle ele alan Nachbarșchaften – Komşuluklar Festivali, bu yıl üçüncü kez gerçekleşiyor. 10 Kasım'dan 19 Kasım'a kadar sürecek olan bu etkinlikler, Hamburglulara benzersiz deneyimler sunmaya hazırlanıyor.


Festivalin açılışı, ünlü gazeteci ve yazar Ece Temelkuran'ın konuşmasıyla gerçekleşecek. Ardından yazar ve yönetmen Hakan Savaş Mican'ın Berlin Kleistpark Tiyatrosu'nda sahnelenecek olan "Maxim Gorki Theater" oyunuyla devam edecek. Açılış partisi ise Ballsaal (Altona) mekanında Burakete'nin eşliğinde düzenlenecek Süperdisko eğlencesi ile renklenecek.Festivalin diğer günlerinde ise tiyatro, sanat gösterileri, kitap okumaları ve etkileşimler Hamburgluları bekliyor. Thalia Tiyatrosu'nun kült prodüksiyonlarından biri olan "Gazino Altınova" müzikal tiyatrosu ve "Sokak" festivali, etkinliklere zenginlik katacak.

Festivalin dikkat çeken bazı etkinlikleri şunlardır:

  • 10 Kasım Cuma;

- Saat 19:00: Ücretsiz. Ballsaal (Gaußstraße 190) - Ece Temelkuran ile Festival açılışı.

- Saat 20:00 – 21:30: 35€. Ballsaal (Gaußstraße 190) - Hakan Savaş Mican yönetmenliğinde Berlin Kleistpark Tiyatro Gösterisi.

- Saat 22:00: Ücretsiz. Ballsaal (Gaußstraße 190) - Süperdisko feat. Burakete.


Daha fazla etkinlik ve detaylar için Thalia Tiyatrosu'nun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hamburg'da gerçekleşen bu etkinlik dolu dolu bir festival vaat ediyor ve şehrin kültürel sahnesine büyük bir katkı sunuyor.

Tekin Gezgin

Hamburg Gezgini Haber

Comments


bottom of page