top of page

Hamburger Kunsthalle'yi Ücretsiz Gezme İmkanı

Aktualisiert: 7. März

07.03.2024 - Güncelleme: Sonradan edindiğim bilgiye göre, ücretsiz giriş yaparak aşağıdaki sergiyi izleme imkanı olmadığını öğrendim. Lakin, sanat galerisinin diğer alanları için ücretsiz giriş geçerli. Hamburger Kunsthalle (Hamburg Sanat Galerisi), ünlü Alman ressam Caspar David Friedrich'ın 250. doğum gününü büyük bir sergiyle kutluyor. "Caspar David Friedrich: Yeni Bir Zaman İçin Sanat" adlı sergide, sanatçının 100'den fazla tablosu ve çizimi ziyaretçilere sunulacak.


Müzenin girişi normalde ücretli. Ancak her ayın ilk perşembe günü 18:00 ile 21:00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor. Sadece meraktan dahi olsa gidip, ziyaret etmek için teşvik edici değil mi? Sergi 1 Nisan 2024'e kadar ziyaret edilebilecek.Casper David Friedrich Alman Romantizmi'nin önemli sanatçılarından biri olarak kabul edilıyor.
Casper David Friedrich Alman Romantizmi'nin önemli sanatçılarından biri olarak kabul edilıyor.

Caspar David Friedrich (1774-1840), sadece olağanüstü bir ressam değil, aynı zamanda olağanüstü bir çizer olarak da biliniyor. Alman Romantizmi'nin önemli sanatçılarından biri olarak kabul edilen Friedrich'in melankoli dolu manzara tabloları, genellikle yalnızlık ve ölüm temasıyla öne çıkıyor. Sergi, Friedrich'in yaratıcılığının birçok yönünü kapsayarak, sanatçının eserlerinin uzun yıllardır sunulan en kapsamlı panorama olduğunu vaat ediyor.Friedrich'in eserleri, doğa ile insan arasındaki ilişkiyi merkeze alıyor. Doğa tablolarında ne kadar dokunulmamış görünse de, insan figürü daima varlığını hissettiriyor. Sergi, Friedrich'in insan ve doğa arasındaki ilişkiyi sorguladığı eserleriyle öne çıkarken, günümüzde iklim değişikliği gibi önemli konularla da bağlantı kuruyor.


Galeri, sanatseverlere Caspar David Friedrich'ın eserlerini keşfetme fırsatı sunarken, aynı zamanda doğa ve insan ilişkisini düşünmeye yönlendiriyor. Bu önemli sergi, Friedrich'in eserlerinin günümüzde de güçlü bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor.


Hamburg Gezgini Blog
Comments


bottom of page