top of page

Silah Tehdidi: Hamburg'un Komşusu Mölln'de Okulda Alarm Durumu

19.02.2024

Mölln'de (Hamburg'un komşusu) bir Berufsbildungszentrum (Mesleki Eğitim Merkezi) büyük bir polis operasyonuna sahne oldu.

SEK (Özel Müdahale Kuvveti) de olay yerine çağrıldı ve bina içerisinde bulunuyor.
SEK (Özel Müdahale Kuvveti) de olay yerine çağrıldı ve bina içerisinde bulunuyor.

Polis, okul alanını tamamen kapattı ve olay yerinde bulunan ekipler durumu değerlendirip arka planı araştırmaya çalışıyorlar. Lübecker Gazetesi'me göre, alanda daha önce bir kişinin silahla görüldüğü bildirilmiş. Polis, şu anda bölgede bir kişinin silahla dolaşıp dolaşmadığı arastiriyor ve net bir bilgiye sahip olmadıklarını belirtiyor. Okulun içindeki öğrenciler, sınıflarında kalmaları ve polis operasyonu süresince sınıfları terk etmemeleri konusunda uyarıldı. Ayrıca, SEK (Özel Müdahale Kuvveti) de olay yerine çağrıldı ve bina içerisinde bulunuyor.


Polis, olayla ilgili şu ana kadar çok az bilgi paylaştı. Bir cep telefonu videosu, polislerin kask ve kurşun geçirmez yeleklerle binaya girdiğini gösteriyor. Herzogtum Lauenburg bölgesinden yapılan bir açıklamada, şu ana kadar herhangi bir silah atışı yapılmadığı bildirildi. Polis, öğrencilerin yakın zamanda güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için hazırlıkların yapıldığını ve velilerin çocuklarını almaya gelmemeleri, böylece acil servis araçları için yolların açık tutulması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, aileler için bir yardım hattı kuruldu.


Tekin Gezgin

Hamburg Gezgini Haber


Comments


bottom of page