top of page

Türkische gemeinde in Hamburg e.V. Genel Kurul Toplantısı Sonuçlandı

Aktualisiert: 11. Dez. 2023

Hamburg'da, Türkische Gemeinde in Hamburg'un (TGH) Genel Kurul Toplantısı, önemli kararlar ve seçimlerle tamamlandı. Toplantı, yoğun katılımla gerçekleşti ve topluluğunun önemli isimlerini bir araya getirdi.


TGH Genel Kurulu Saygı Duruşu ile Başladı.

Toplantı, saygı duruşuyla başladı ve gündem maddeleriyle devam etti. Açılış konuşmasını Turgut Duman gerçekleştirdi.

Toplantıda, geçmiş faaliyetlerin değerlendirilmesi, mali durum sunumu, dernek üyelik başvuruları ve yeni yönetim seçimleri gibi önemli konular ele alındı.


Hakkı Keskin'e plaket verilirken.
Hakkı Keskin'e plaket verilirken

Toplantıda bulunan Prof. Hakkı Keskin "Böyle bir örgütün kurulumunda yer aldığım için onur duyuyorum" dedi.

Konuşmasının ardından Hakkı Keskin'e yıllardır verdiği emeklerden dolayı plaket takdim edildi.

TGH kuruluşunda emeği geçen Hakkı Keskin'e plaket verildi.

Almanya Türk Toplumu (TGD) eşbaşkanı Aslıhan Yeşilkaya Yurtbayır da kurula katılanlar arasındaydı.Öldürülen Ramazan Avcı'nın eşi Gülistan Avcı

Aşırı sağcı dazlaklar tarafından öldürülen Ramazan Avcı'nın anısına duygusal bir an yaşandı. Avcı'nın eşi Gülistan Avcı'nın duygularını paylaştığı anlar salonda duygusal bir atmosfer oluşturdu.

Öldürülen Ramazan Avcı'nın eşi davetli olarak katıldı.

Seçimin yönetimini sağlamak için belirlenecek Divan kurulu seçimlerinde gergin anlar yaşanmasından dolayı kapalı oylama yapılmasına karar verildi. Asım Kılıç'ın seçilmesinin ardından toplantıya devam edildi.


Gergin başlayan genel kurulda TGH'ya üye olmak isteyen iki derneğin başvurusu kurulun ilk gündemi oldu. Derneklerini tanıttıktan sonra yapılan oylamada Güvemçepni Derneği Türkische Gemeinde in Hamburg'un üyesi oldu.TGH bünyesine dahil olmak isteyen, Iyi Toplum Gönüllüleri Derneği'nin sunumu gergin geçti. İyi Parti bağlantılı olduğuna yönelik eleştiriler geldi.

Gergin anların yaşanmasının ardından seçimin kapalı yapılmasına karar verildi. Oylama ardından derneğin kabulü büyük oy çokluğu ile reddedildi.


Başvurusu Reddedilen, İyi Toplum Gönüllüleri Derneginın Yöneticiler


Yönetim seçimlerinde, mevcut Başkan Murat Kaplan'ın yeniden aday olmasıyla başka bir adayın çıkmaması, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin seçimi oy birliğiyle tamamlandı. Yeni dönemde 1. Başkan Yardımcısı Önder Zeybek, 2. Başkan Yardımcısı Derya Tuncel oy birliği ile yeniden seçildiler. Saymanlık görevine oy birliği ile Ahmet İnci seçildi. Yönetim Kurulu'na Sinem Eryilmaz, Bahadir Köksal, Turgut Duman, Senay Gemici, Gülcihan Özdemir, Rakıp Ayhan, Hakan Demirel ve Selim Kavcıoğlu seçildi.


Denetim Kurulu'na Ali Kurtuldu, Olgay Sadak, Ayhan Ihan ve Azmi Akgül, Tahkim Kurulu'na ise Suayip Karakus, Engin Birsen Celik ve Asım Kılıç seçildi.TGH'ya üye derneklerin yorum ve tavsiyelerinin alınmasıyla toplantı başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu toplantının, Hamburg'daki Türkiye kökenli insanları için önemli adımların atıldığı bir platform olduğu vurgulandı.Kurul esnasinda TGH çalışanları da sahneye davet edilerek, teşekkür edildi.


Toplantı sonucunda yapılan açıklamalarda, önümüzdeki dönemde Türkische Gemeinde in Hamburg e.V.'nin daha da güçlenerek toplumunun sesi olmaya devam edeceği ifade edildi.


Tekin Gezgin

Hamburg Gezgini Haber


Hamburg'da olup bitenden haberdar olmak için;


Comments


bottom of page