top of page

Alişan Kapaklıkaya Sevenleriyle Buluştu

Aktualisiert: 27. Nov. 2023


Hamburg, 26 Kasım 2023


Class Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, Türkiye'den gelen Alişan Kapaklıkaya sevenleriyle bir araya geldi. Etkinliğe yaklaşık 500 kişi katıldı. Şehir dışından gelen katılımcılar da etkinliğe ilgi gösterdi.


Türkiye ve dışında yüzlerce seminer vermiş olan Alişan Kapaklıkaya Hamburglular ile buluştu.
Türkiye ve dışında yüzlerce seminer vermiş olan Alişan Kapaklıkaya Hamburglular ilebuluştu.

Etkinlik alanında çeşitli stantlar kurulmuştu; gıda, sanat ve kitap stantlarıyla katılımcılara geniş bir yelpaze sunuldu. Alişan Kapaklıkaya, etkinlik öncesinde ve sonrasında kitap standında sevenleriyle buluşarak imza günü düzenledi.

Kapaklıkaya, kitaplarını imzalarken
Kapaklıkaya, kitaplarını imzalarken

Seminer sırasında samimi bir atmosfer oluştu ve Alişan Kapaklıkaya, ailesiyle ilgili komik anıları paylaşarak önce salonu kahkahaya boğdu. Ardından sahneden inip, konuklar arasında seminerine devam etti. Konuklar, sevginin ve kişisel gelişimin hayatımızdaki rolünü daha derinlemesine anlama fırsatı buldu. Kapaklıkaya, bireylerin kendi gelişimlerine katkı sağlamasının ve sevgiyle daha pozitif bir yaşam sürmenin önemine vurgu yaptı. Ailenin önemi, eğitime bakış açısının değişmesi konularında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.Etkinlik Organizatörleri Sümbül Tarakçılar (solda), Ömer Faruk Yıldız (sağda) ve eğitimci Alişan Kapaklıkaya (ortada)
Etkinlik Organizatörleri Sümbül Tarakçılar (solda), Ömer Faruk Yıldız (sağda) ve eğitimci Alişan Kapaklıkaya (ortada)

Verilen arada katılımcılar, kitap imzalama etkinliğine katıldı ve stantları gezme fırsatı buldu. Ayrıca, Gazze'deki mağduriyete yardım etmek amacıyla açık artırmada iki sanat eseri satışa sunuldu. Hat sanatıyla yapılmış bir tablo 1500 Euro'ya, henüz 15 yaşındaki bir genç tarafından alındı. Şerife Nur Atamtürker'in (Art Nur Sherie) yaptığı tablo ise 1200 Euro'ya Back-lava işletmecisi tarafından alındı. Etkinlikte ayrıca bağış kutusu konularak katılımcılara yardım etme imkanı sunuldu. Çekilişle birlikte misafirlere çeşitli hediyeler verildi.


15 yaşındaki genç soldaki tabloyu alarak 1500 € bağışladı. Backlava işletmecisi sağdaki tabloyu alarak 1200 € bağışladı.


Etkinliği organize eden ST Organisation ve Asude Ajans, Hamburg'un zengin kültürel yapısına katkıda bulunmayı amaçlayan bu etkinlikle birlikte, toplumsal değerlere ve bir arada yaşama kültürüne odaklanmayı hedeflediklerini belirtti. ST Organisation kurucusu Sümbül Tarakçılar, "Değerlerimiz, kültürümüz ve cumhuriyetimiz bizim temel taşlarımız. Gençlerimize aktarmak ve yaşatmak için bu tarz etkinlikler düzenliyoruz." dedi.

Ana sponsorlardan "Backlava" etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleşmesine katkı sağlarken, Asude Ajans Kurucusu Ömer Faruk ise kültürel etkinliklerin toplumları bir araya getirme gücünden bahsederek, benzer etkinliklerin devamının geleceğini belirtti.
Hamburg'un renkli atmosferine eşlik eden bu etkinlik, katılımcılarına farkındalık uyandıran bir deneyim sundu.

Tekin Gezgin

Hamburg Gezgini Haber
Kommentare


bottom of page